Tüm kartlar iptal edilecek! Tüm Türkiye’de geçerli sayılacak

Toplu ulaşım kartları, yeni bir çağa adım atmaya hazırlanıyor ve bu dönüşümü anlatan çarpıcı açıklamalarda bulunan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, konuya ilişkin detayları PTT Pul Müzesi’nde paylaştı.

ULAŞIMDA YENİ DÖNEM

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 2024 yılı sonunda ülkenin yüzde 50’sinden fazlasını kapsamayı hedeflediklerini belirtirken, bir sonraki yıl ise ülkenin tamamında bu sistemin uygulanacağını vurguladı. Türkiye Kart Projesi’nin, toplu taşıma kartlarının entegrasyonu gibi önemli ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirildiğini dile getiren Gülten, şehirler arası seyahatlerde karşılaşılan kart karmaşasının bir çözüm bulduğunu ifade etti.

KARTLAR ARTIK ENTEGRE EDİLECEK

Gülten, Türkiye genelinde geçerli olacak yeni toplu taşıma kartı sisteminin detaylarını anlattı. Türkiye Kart’ın, farklı şehirlerde kullanılan toplu taşıma kartlarını entegre eden bir sistem olduğunu vurgulayan Gülten, bu proje ile kullanıcıların her şehirde yeni bir kart alma zorunluluğundan kurtulacağını belirtti.

81 İLİ KAPSAYACAK

Gülten, Türkiye Kart projesinin sadece bir toplu taşıma kartı olmadığını, belediyelerin kendi kartlarını da kullanmaya devam edeceğini belirtti. Türkiye Kart’ın 81 ilde geçerli olacağını vurgulayan Gülten, bu kartların ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, belediyelerin entegrasyon sürecinde önemli bir rol oynadığını ve bu sürecin bir yıl içinde tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti. Kredi kartlarına Türkiye Kart özelliği eklenebileceğini ve bu projenin dünyada eşi benzeri olmayan bir teknoloji olduğunu da vurguladı.

KULLANIMDAKİ KARTLARIN SÜRESİ BELİRLENİYOR

Hakan Gülten, Türkiye Kart’ın karekod ve cep telefonuyla ödemeleri desteklediğini söyledi ve mevcut kartların yerine bu kartın yaygınlaşmasını beklediklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x