“Gel bakalım Muharrem”… OUT “Gel bakalım çırağım” IN

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, memleketi Sinop’ta partisinin düzenlediği mitingde konuşma yaptı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le Meclis’te görev yaptıklarını söyleyen Engin Altay, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde birlikte görev yaptığımız, birlikte grup başkanvekilliği yaptığımız, şimdi artık Sayın Genel Başkanımız olan, ama daha düne kadar benim kardeşim hatta benim çırağım sayılabilecek Özgür Özel’e hoş geldiniz diyoruz. Sinop’a hoş geldiniz Sayın Genel Başkanım” şeklinde konuştu.

Mitinge katılanlara teşekkür eden Altay, “Yağmurlu soğuk bir havada Sayın Genel Başkanımızı dinlemek için, bizlere destek vermek için Sinop kalesinin teslim olmayacağını dosta düşmana göstermek için bu meydanları hıncahınç doldurdunuz. Bu mübarek ayda hepinizden Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Sevgili Sinoplular sağ olun, var olun” dedi.

Daha sonra konuşmasını yapan Özgür Özel, Engin Altay’ın kendisine yönelik sözlerine değindi.

“Bugün sizlerle burada olmak benim için büyük bir keyif” diyen Özel, “Engin Altay, CHP’nin parlamentoda olan, aktif siyasette olan en tecrübeli isimlerinden birisi. En kıdemlimiz ve grup başkanvekilliğimde ustam ve kıdemlim. Birlikte birbirimize of demeden, öf demeden çalıştığımız değerli büyüğüme bu nazik anonsu için çok teşekkür ediyorum. Kendisine minnettarım. Saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x