Emekli Orman Mühendisi, Taşlık – Kayalık Araziyi Ekonomiye Kazandırdı : Başarı Hikayesiyle İlham Kaynağı Oldu

Elazığlı Orman Mühendisi Gürgöz, hikayesini şöyle anlatıyor:

“Tayinim 7 yıl önce memleketim Elazığ’a çıktı. Köyüme geldiğimde ağaçlık alanların eksikliğini ve Hazine’ye ait atıl arazilerin olduğunu gördüm. Köyüme örnek olmak istedim ve 100 dönüm atıl araziye 5 bin badem fidanı diktim.”

Fidanlar 7 yıl boyunca büyüdü ve arazinin tamamı yeşile büründü. Gürgöz, sulama ihtiyacını karşılamak için de 19 kilovat kapasiteli güneş enerjisi santrali kurdu.

Gürgöz’ün Bu Girişimi Köyü Badem Bahçesine Dönüştürdü

Gürgöz’ün bu girişimini gören köy sakinleri de harekete geçti. Kimisi kendi arazilerine, kimisi ise kiraladıkları Hazine arazilerine badem fidanı dikmeye başladı. Bu sayede bölge adeta bir badem bahçesine dönüştü.

“Taşlık, Kayalık Arazi Ekonomiye Kazandırıldı”

Gürgöz, yaptığı yatırımın bölgeye hem ekonomik hem de çevresel açıdan büyük katkılar sağladığını belirtiyor. Gürgöz, “Taşlık, kayalık arazi ekonomiye kazandırıldı. Dikimler giderek artacaktır çünkü kazanç görüldükçe daha çok yatırım olacak.” diyor.

Başarı Hikayesi İlham Veriyor

Gürgöz’ün hikayesi, birçok kişiye ilham veriyor. Köy sakinleri Gürgöz’e övgüler yağdırırken, benzer projeler yapmak isteyenler de ondan bilgi alıyor.

Gürgöz’ün Başarısının Anahtarları

Gürgöz’ün başarısının temelinde şunlar yatıyor:

Azim ve Kararlılık: Gürgöz, hayalini gerçekleştirmek için çok çalıştı ve pes etmedi.

Girişimcilik Ruhu: Gürgöz, risk almaktan çekinmedi ve kendi işini kurdu.

Sürdürülebilirlik: Gürgöz, güneş enerjisi santrali kurarak projesini sürdürülebilir hale getirdi.

Bülent Gürgöz, Elazığ’dan tüm Türkiye’ye ilham veren bir başarı hikayesiyle karşımızda. Gürgöz’ün hikayesi bize, çorak arazilerin bile ekonomiye kazandırılabileceğini ve çevreye katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x